Us

ECC, dünya ölçeğinde sahip olduğu uzman bilgi ağı ile güvenilir, şeffaf etkin ve hızlı hukuki hizmet sağlama kararlılığıyla Ceren Çakır önderliğinde İstanbul’da kurulmuştur.

Müvekkillerinin ticari ihtiyaçlarını doğru kavrayan ECC, bölgesel ve sektörel farklılıkları da gözeten yaklaşımıyla karmaşık konulara dair başarılı hukuki çözümler sunmaktadır.

ECC’nin müvekkilleri, uzman avukat ilgisine dayalı, kaliteli ve çözüm odaklı hukuki hizmetlerden faydalanmaktadır.

ECC’nin kurucu ortağı Ceren Çakır, 2019-2021 yılları arasında Milletlerarası Ticaret Odası Genç Tahkim Uygulamacıları Platformu’nun (ICC YAF) Türkiye temsilciliği görevini başarıyla yürütmüştür.

Ceren, yerel ve yabancı müvekkillerine hukuki danışmanlık hizmeti sağlamakta ve her dereceden yerel mahkemelerde ve hakem heyetleri nezdinde müvekkillerini başarıyla temsil etmektedir.

ECC’nin çalışma alanları esas olarak; ticari, finansal ve deniz hukuku uyuşmazlıklarının yerel ve milletlerarası tahkim veya yerel mahkemeler nezdinde çözümünü kapsamaktadır.

ECC, bankacılık ve finans projelerinin yürütülmesi, kurumsal danışmanlık, şirketler hukuku, gemi finansmanı, gemi alım satımı, şirketlerin ve gemilerin yerli ve yabancı sicillere tescili hususlarında deneyime sahiptir.

ECC, kurumsal ve sosyal sorumluluğunun bilinciyle, genç avukatların yerel ve uluslararası alanda donanımlarını artıracak projelerle mesleğin gelişimine katkı sağlamaktadır.

ECC, Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerinde hizmet vermektedir.